6 Haziran 2014 Cuma

Dolap Nasıl Düzenlenir

   Dolapta bi dolu kıyafet olmasına rağmen bi türlü ne giyeceğimizi bilemediğimiz gün sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Kaybettiğimiz zamana yazık. Sürekli giydiğimiz kıyafetlerin arkasında kalan etiketleri kopmamış giyilmeyi bekleyen kaç tane ürün vardır. İşin en sinir bozucu tarafı ise kombinleme kısmı. Özellikle çalışanlar için her gün ne giyeceğini düşünmek tamamen zaman kaybı. İşte bu yüzden gardolabımızı nasıl organize edeceğimizi anlatan bir yazı ile karşınızdayım..''Dolabı boşaltın


Konu başlığında gardırop düzenlemenin bir sanat olduğunu boşu boşuna belirtmedim (: Öncelikle gardırobunuzu tamamen boşaltmanız gerekiyor. Onu boş bir tuval gibi düşünmek lazım. Gardırobunuzu tam anlamıyla boşaltmadan da sağlıklı bir düzenleme yapacağınızı düşünmüyorum. Bu çok zaman alıcı bir iştir ama başka şansımız yok.

Ayrıştırın


Giymediğiniz kıyafetler için fazla düşünmeyin; 6 aydan beri kolunuzu içine atmadığınız bir kazak yahut başka bir parçayı bir sonraki 6 ay içinde giyeceğinizi sanmayın. İşi bitmiş bu parçaları acımadan ayırın.


Yerleştirin

Boşalttığınız gardırobunuzun tozunu aldıktan sonra en çok giydiğiniz ve sevdiğiniz kıyafetlerinizi ayırın. Ve bunları rahatça erişebileceğiniz şekilde yerleştirin. Yerleştirme yaparken renklere göre ayırmak akıllıca olabilir. Ama giysi tiplerine (jean pantolonlar, kumaş pantolonlar vb.) göre de yerleştirme yapabilirsiniz. Yer tasarrufu içinse ince ****l askılardan faydalanabilirsiniz. Abiye kıyafetlerinizi elbise poşetlerinin içinde muhafaza edin, ayakkabılarınızın kutularını da atmayın. Ayakkabıları bu kutuların içinde saklayın, aradığınızı kolayca bulmak için kutuların üzerini etiketleyin.


Faydalandırın


Artık giymeyeceğinize karar verdiğiniz iyi durumdaki kıyafetleri ihtiyaç sahibi insanlara verebilir ya da ebay tarzı alışveriş sitelerinde satabilirsiniz. Çok kötü durumdaki kıyafetlerinizi tabi ki çöpe yollayın.


Liste yapın


Gardırobunuzu boşaltırken aslında siyah bir elbiseye hiç sahip olmadığınızı fark etmiş olabilirsiniz. Gerçekten ihtiyacınız olan ve almanız gereken giysilerin bir listesini yapın.


Değerlendirin

Modasının olmadığını düşündüğünüz parçaları DIY projelerle yenileyebilirsiniz.''         Takip et 

                 Kaynak

10 yorum:

 1. En yakın zamanda bunu kendi dolabımda denemem lazım sanırım :)
  Teşekkürler paylaşım için.
  Benim bloguma da beklerim.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir yazı olmuş :) Çok faydalı :)

  YanıtlaSil
 3. çok iyi oldu bunu gördüğüm :))))
  banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Bir kısır döngü bu dolap düzenleme işi.
  Ne yaparsan ya, o dolap yine illa ki karışacak.
  :(

  :))

  YanıtlaSil
 5. Cok gerekli bir bilgi vermissin :)

  YanıtlaSil

'Adsız'(anonim) olarak artık yorum yapabilirsiniz. Bu özellikle,beni takip edebilirsiniz. Yorumlarınız için teşekkürler ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...